Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 10.06.2019 r. do 16.06.2019 r.

W dniach od 10.06.2019 r. do 16.06.2019 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 50 zdarzeń, w tym 18 pożarów, 29 miejscowych zagrożeń i 3 alarmy fałszywe.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • Po godz. 06.00, 12.06.2019 r. na 227,1 kilometrze drogi krajowej nr 50 w miejscowości Stanisławów doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Seat Toledo i Opel. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały trzy osoby, które przed przybyciem na miejsce służb ratunkowych same opuściły pojazdy. Działania staży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym osobom oraz przekazaniu ich przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Dalsze działania straży polegały na zabezpieczeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez policję oraz po ich zakończeniu na usunięciu z jezdni skutków zdarzenia. Na czas prowadzonych działań ratowniczych ruch był zamknięty w obu kierunkach. W działaniach ratowniczych brał udział 1 zastęp i 6 ratowników PSP oraz 1 zastęp i 6 ratowników OSP, Pogotowie Ratunkowe i Policja.
  • Po godz. 15.00, 13.06.2019 r. w miejscowości Długa Kościelna przy ul. Kochanowskiego doszło do rozszczelnienia gazociągu średniego ciśnienia przez operatora koparki. Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ewakuowaniu mieszkańców z pobliskich budynków mieszkalnych. Przybyłe na miejsce Pogotowie Gazowe zlikwidowało wyciek gazu. W działaniach ratowniczych brał udział 1 zastęp i 4 ratowników PSP oraz 2 zastępy i 10 ratowników OSP, Pogotowie Gazowe i Policja.
  • Po godz. 03:00, 14.06.2019 r. w miejscowości Dłużew gm. Siennica doszło do pożaru murowanego budynku gospodarczego (obory). Po przyjeździe na miejsce strażaków okazało się, że pożar jest już rozwinięty i zagraża sąsiednim budynkom, budynkowi gospodarczemu oraz drewnianemu budynkowi mieszkalnemu. Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądów wody w obronie zagrożonych budynków oraz prądów wody w natarciu bezpośrednio na palący się budynek. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do niezbędnych prac rozbiórkowych ścian budynku oraz na wywożeniu siana na pobliskie pole i przelewaniu go. Strażacy sprawdzili  pogorzelisko kamerą termowizyjną w celu stwierdzenia braku zarzewi ognia. W wyniku pożaru spaleniu uległ cały budynek, dwa ciągniki maszyny rolnicze oraz wyposażenie budynku. W działaniach gaśniczych brały udział: 2 zastępy i 8 ratowników z PSP oraz 7 zastępów i 35 ratowników z OSP.

Od początku 2019 roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 969 zdarzeń, w tym:

  • 395 pożarów;
  • 504 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 70 alarmów fałszywych.
Print Friendly, PDF & Email