Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 29.07.2019 r. do 04.08.2019 r.

W dniach od 29.07.2019 r. do 04.08.2019 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 56 zdarzeń, w tym 7 pożarów, 44 miejscowe zagrożenia i 5 alarmów fałszywych.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • W dniu 30.07.2019 r. na ul. Barlickiego w Kałuszynie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku wypadku poszkodowane zostały dwie osoby. Działania straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym oraz usunięciu z jezdni plamy płynów silnikowych. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zespołu ratownictwa medycznego poszkodowanych przekazano. Dwie osoby zostały odwiezione do szpitala. W działaniach ratowniczych trwających prawie godzinę brały udział: 1 zastęp i 6 ratowników PSP, 2 zastępy i 12 ratowników OSP, pogotowie ratunkowe oraz policja.
  • Tuż po godzinie 7, 02.08.2019 r. na ul. Jutrzenki w Kałuszynie doszło do pożaru lakierni w hali produkcyjno-magazynowej firmy PXF Lignting. Przed przybyciem na miejsce strażaków zarządcę przeprowadził ewakuację z obiektu wszystkich pracowników ok. 100 osób. Działania straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu środków gaśniczych w natarciu do wnętrza budynku. Ze względu na utrudniony dostęp do źródła pożaru niezbędne było wykonanie prac rozbiórkowych elementów konstrukcji budynku. W wyniku zdarzenia nikt nie został ranny natomiast spaleniu uległy urządzenia będące na wyposażeniu lakierni. Uratowano pozostałą część budynku. W działaniach gaśniczych trwających prawie 5 godzin brało udział: 5 zastępów i 19 ratowników PSP, 4 zastępy i 17 ratowników OSP, Policja.
  • 4.08.2019 r. na drodze krajowej nr 50 w Stanisławowie doszło do zderzenia samochodu osobowego z motocyklem. W wyniku wypadku poszkodowany został motocyklista. Działania straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, całkowitego zablokowania ruchu na drodze krajowej, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującemu jednośladem, przygotowaniu lądowiska dla śmigłowca LPR oraz usunięciu z jezdni skutków zdarzenia. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zespołu ratownictwa medycznego poszkodowanego przekazano. Został on przetransportowany do szpitala śmigłowcem LPR. W działaniach trwających prawie 3 godziny brały udział: 1 zastęp i 6 ratowników PSP, 3 zastępy i 14 ratowników OSP, Pogotowie ratunkowe, w tym LPR oraz Policja.

Od początku 2019 roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 1279 zdarzeń, w tym:

  • 469 pożarów;
  • 721 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 89 alarmów fałszywych.
Print Friendly, PDF & Email