Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 12.08.2019 r. do 18.08.2019 r.

W dniach od 12.08.2019 r. do 18.08.2019 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 30 zdarzeń, w tym 9 pożarów, 17 miejscowych zagrożeń i 4 alarmy fałszywe.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • Po godzinie pierwszej w nocy w dniu 12.08.2019 r. w miejscowości Drożdżówka doszło do pożaru składowiska zbelowanej słomy znajdującego się na terenie gospodarstwa rolnego. Działania zastępów straży pożarnych  polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i rozpoczęciu działań gaśniczych, a w szczególności na podaniu prądów wody w obronie sąsiadującego budynku inwentarskiego oraz prądów wody w natarciu na palące się bele. Pożar szybko się rozprzestrzeniał. W wyniku zdarzenia spaleniu uległo około 400 sztuk bel słomy, nadpaleniu uległy wrota do budynku inwentarskiego, drewniana konstrukcja dachu budynku, folia od pryzmy kiszonki kukurydzy oraz około 60 bel sianokiszonki. Uratowano budynki inwentarskie oraz około 40 bel sianokiszonki. W takcie prowadzonych działań ruch na drodze wojewódzkiej 802, przy której znajduje się gospodarstwo odbywał się wahadłowo. W działaniach gaśniczych trwających ponad osiem godzin brały udział 3 zastępy i 7 ratowników PSP, 10 zastępów i 43 ratowników OSP, Policja oraz pracownik ds. zarzadzania kryzysowego z Urzędu Gminy Siennica.
  • Nad ranem po godzinie trzeciej w dniu 14.08.2019 r. w miejscowości Zalesie doszło do pożaru bel słomy składowanych w budynku stodoły oraz na polu w pobliżu budynku. Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz rozpoczęciu działań gaśniczych. Podano prądy wody w natarciu na palące się bele oraz prądy wody w obronie sąsiednich budynków inwentarskich oraz garażu znajdujących się w pobliżu pożaru.  W wyniku zdarzenia spaleniu uległo około 400 bel słomy oraz stodoła. Uratowano budynki inwentarskie. W działaniach gaśniczych trwających ponad jedenaście godzin brało udział 5 zastępów i 12 ratowników PSP, 14 zastępów i 65 ratowników OSP, Policja oraz Wójt Gminy Siennica z pracownikiem ds. zarządzania kryzysowego z Urzędu Gminy Siennica.
  • Po godzinie 11.00  w dniu 18.08.2019  r. na drodze serwisowej przy obwodnicy Mińska Mazowieckiego w miejscowości Ryczołek doszło do dachowania samochodu osobowego marki Daewoo Matiz. W wyniku zdarzenia 4 osoby zostały ranne. Działania zastępów straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i uwolnieniu jednej z osób poszkodowanych z pojazdu przy użyciu specjalistycznych narzędzi hydraulicznych. Pozostałe osoby opuściły pojazd o własnych siłach. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zespołów ratownictwa medycznego przekazano poszkodowanych. Trzy osoby zostały odwiezione do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego, a jedną osobę   przetransportowano do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W działaniach ratowniczych trwających ponad godzinę brał udział 1 zastęp i 6 ratowników PSP, 3 zastępy i 16 ratowników OSP, Policja oraz Pogotowie Ratunkowe, w tym Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Od początku 2019 roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 1339 zdarzeń, w tym:

  • 488 pożarów;
  • 754 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 97 alarmów fałszywych.

zdjęcia: www.facebook./pl/OchotniczaStrazPozarnawZakowie

Print Friendly, PDF & Email