Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 16.09.2019 r. do 22.09.2019 r.

W dniach od 16.09.2019 r. do 22.09.2019 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 41 zdarzeń, w tym 10 pożarów, 27 miejscowych zagrożeń i 4 alarmów fałszywych.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • Po godz. 11.00 w dniu 19.09.2019 r. w miejscowości Łaziska gm. Jakubów doszło do pożaru parterowego, drewnianego budynku mieszkalnego. Budynek zamieszkiwany był przez dwie osoby. W momencie powstania pożaru w budynku nikogo nie było. Działania zastępów straży pożarnych polegały na podaniu prądów wody na palący się budynek oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy jednemu z mieszkańców budynku. Poszkodowany mężczyzna nawdychał się dymu co spowodowało pogorszenie jego samopoczucia, został odwieziony do szpitala przez Zespól Ratownictwa Medycznego. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do prac rozbiórkowych budynku. Budynek uległ całkowitemu spaleniu. W działaniach gaśniczych brały udział 3 zastępy i 8 ratowników PSP, 4 zastępy i 15 ratowników OSP, Policja, Pogotowie Ratunkowe i Pogotowie Energetyczne.
  • Po godz. 14:00 w dniu 21.09.2019 r. na obwodnicy Mińska Mazowieckiego, na wysokości miejscowości Józefin gm. Jakubów doszło do dachowania samochodu osobowego marki AUDI RS6. W wyniku zdarzenia poszkodowany został kierujący pojazdem. Pomocy medycznej udzielił mu przybyły na miejsce Zespól Ratownictwa Medycznego, który odwiózł poszkodowanego mężczyznę do szpitala. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz na zabezpieczeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez policje, a po ich zakończeniu na usunięciu z jezdni skutków zdarzenia. W działaniach ratowniczych brał udział 1 zastęp i 6 ratowników z PSP, 1 zastęp i 5 ratowników z OSP, Policja i Pogotowie Ratunkowe.
  • Przed godz. 16:00 w dniu 21.09.2019r. na 541,3 kilometrze drogi krajowej nr 2, na wysokości miejscowości Stare Groszki doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych z naczepami marki KAMAZ i IVECO. W wyniku zdarzenia poszkodowany został kierujący jednym z pojazdów. Kwalifikowanej pierwszej pomocy udzielił mu zastęp OSP Kałuszyn, który przybył na miejsce zdarzenia jako pierwszy. Poszkodowany został przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego, ze względu na odniesione obrażenia poszkodowanego wezwano helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował mężczyznę do szpitala. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz na zabezpieczeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez policje, a po ich zakończeniu na usunięciu z jezdni skutków zdarzenia. W działaniach ratowniczych brał udział 1 zastęp i 6 ratowników z PSP, 2 zastępy i 13 ratowników z OSP, Policja oraz Pogotowie Ratunkowe.

Od początku 2019 roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 1558 zdarzeń, w tym:

  • 539 pożarów;
  • 903 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 116 alarmów fałszywych.
Print Friendly, PDF & Email