Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 09.12.2019 r. do 15.12.2019 r.

W dniach od 09.12.2019 r. do 15.12.2019 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 29 zdarzeń, w tym 7 pożarów, 14 miejscowych zagrożeń i 8 alarmów fałszywych.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • Ok. godz. 02:50 dnia 13.12.2019 r. w Iłówcu (gm. Minsk Mazowiecki) miał miejsce pożar murowanego budynku gospodarczego. W chwili przybycia na miejsce pierwszych zastępów straży pożar był już w pełni rozwinięty, a wychodzące na zewnątrz płomienie stwarzały zagrożenie dla sąsiednich obiektów – obory i stodoły.  Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu energii elektrycznej od budynku, prowadzeniu działań gaśniczych w natarciu na pożar oraz w obronie zagrożonych budynków. Po 1,5 godz. działań pożar udało się opanować i przystąpiono do rozbiórki elementów konstrukcyjnych budynku w celu dotarcia do zarzewi ognia. Po ugaszeniu pożaru sprawdzono pogorzelisko przy użyciu kamery termowizyjnej – zagrożenie nie stwierdzono. Około godz. 5:00 pożar został ugaszony. W wyniku zdarzenia całkowitemu spaleniu uległ w/w budynek wraz z wyposażeniem oraz samochód osobowy marki fiat. W działaniach gaśniczych trwających 3 godz. brały udział 2 zastępy i 6 ratowników PSP, 4 zastępy i 21 ratowników OSP oraz policja.
  • O godz. 19:28 dnia 14.12.2019 r. w Zalesiu (gm. Siennica)  miał miejsce pożar sauny przylegającej do murowanego budynku mieszkalnego. Ze względu na szybką reakcję właścicieli, którzy podjęli próbę gaszenia pożaru przy użyciu gaśnic proszkowych pożar został stłumiony i nie przedostał się na obiekt mieszkalny. Działania straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu energii elektrycznej od budynku, prowadzeniu działań gaśniczych w natarciu na pożar oraz w obronie pozostałej części budynku. Pożar udało się szybko opanować i przystąpiono do jego dogaszania oraz rozbiórki elementów konstrukcyjnych dachu sauny i jego kontroli przy użyciu kamery termowizyjnej pod kątem lokalizacji miejsc zarzewi ognia. Po ugaszeniu pożaru cały budynek oddymiono i przewietrzono. W wyniku zdarzenia całkowitemu spaleniu uległ dach przybudówki. Uratowano budynek mieszkalny. W działaniach gaśniczych trwających około 1,5 godz. brały udział 2 zastępy i 7 ratowników PSP, 4 zastępy i 25 ratowników OSP, pogotowie ratunkowe i policja.

Od początku 2019 roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 1863 zdarzenia, w tym:

  • 590 pożarów;
  • 1120 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 153 alarmy fałszywe.

m/”,�E~�ύc

Print Friendly, PDF & Email