Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 13.01.2020 r. do 19.01.2020 r.

W dniach od 13.01.2020 r. do 19.01.2020 r. na terenie powiatu mińskiego miały miejsce 22 zdarzenia, w tym 4 pożary, 14 miejscowych zagrożeń i 4 alarmy fałszywe.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • W godzinach przedpołudniowych 14.01.2020 r. z parkingu przed Miejskim Domem Kultury w Mińsku Mazowieckim samochód osobowy marki Daewoo Matiz stoczył się do stawu. W pojeździe nie było żadnych osób. Działania straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zamocowaniu liny holowniczej do pojazdu i wyciągnięciu go na jezdnię. Działania prowadzono przy użyciu specjalnych ubraniach wypornościowych oraz kamizelek ratunkowych. Ponadto w trakcie prowadzenia działań ratownicy byli zabezpieczenie linami asekuracyjnymi. W działaniach ratowniczych trwających półtorej godziny brały udział 2 zastępy i 7 ratowników PSP, 1 zastęp i 4 ratowników OSP Mińsk Mazowiecki, policja i Straż Miejska.
  • W godzinach porannych 19.01.2020 r. na 13,7 km drogi wojewódzkiej 802 w okolicach miejscowości Żaków samochód osobowy marki Seat Leon którym podróżowała jedna osoba z nieznanych przyczyn zjechał z jezdni  i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku zdarzenia poszkodowany został kierowca pojazdu, który po przybyciu na miejsce pierwszego zastępu OSP Żaków znajdował się w pojeździe. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zamknięciu ruchu na drodze wojewódzkiej, ewakuacji poszkodowanego z pojazdu, udzieleniu mu kwalifikowanej pierwszej pomocy i przekazaniu przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który przetransportował go do szpitala. Dalsze działania ratowników polegały kierowaniu samochodów na wyznaczony przez policję objazd oraz zabezpieczeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez funkcjonariuszy policji, a po ich zakończeniu strażacy usunęli z jezdni skutki zdarzenia. W działaniach ratowniczych trwających dwie i pół godziny brał udział 1 zastęp i 6 ratowników PSP, 3 zastępy i 14 ratowników OSP, policja i pogotowie ratunkowe.

Od początku 2020 roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 60zdarzeń, w tym:

  • 16 pożarów;
  • 38 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 6 alarmów fałszywych.
Print Friendly, PDF & Email