Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 27.07.2020 r. do 02.08.2020 r.

W dniach od 27.07.2020 r. do 02.08.2020 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 46 zdarzeń, w tym 12 pożarów, 28 miejscowych zagrożeń i 6 alarmów fałszywych.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • Po godz. 17 w dniu 27.07.2020 r. w Halinowie na skrzyżowaniu ulic 3-go Maja z Powstania Styczniowego doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych i busa. W zdarzeniu udział brały: Ford Mondeo, VW Jetta oraz Renault Master. W wyniku zdarzenia poszkodowany został kierujący pojazdem marki Ford. Działania straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie udzieleniu osobie poszkodowanej która opuściła pojazd o własnych siłach kwalifikowanej pierwszej pomocy i przekazaniu jej przybyłemu Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który przetransportował ją do szpitala. Dalsze działania strażaków polegały na zabezpieczaniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez policję, a po ich zakończeniu na usunięciu z jezdni skutków zdarzenia. W działaniach ratowniczych trwających ponad 4 godziny brały udział 1 zastęp i 6 ratowników PSP, 2 zastępy i 9 ratowników OSP,  policja i pogotowie ratunkowe.
  • Po godz. 14 dnia 30.07.2020 r. na ul. Kościelnej w Grzebowilku, doszło do pożaru wiaty garażowej pokrytej blachą. Po dojeździe na miejsce pierwszego zastępu strażaków pożar był już w pełni rozwinięty a ogień rozprzestrzenił się na sąsiadujący z wiatą budynek gospodarczy. Strażacy po otrzymaniu informacji od właściciela, że prąd o budynków jest odłączony przystąpili do prowadzenia działań gaśniczych oraz obronie budynku gospodarczego znajdującego się na sąsiedniej posesji. Po 30 min. pożar udało się opanować i przystąpiono do dogaszania oraz rozbiórki elementów konstrukcyjnych obiektów w celu usunięciu zarzewi ognia. W wyniku pożaru całkowitemu spaleniu uległa wiata i budynek gospodarczy wraz z wyposażeniem. Strażakom udało się uratować sąsiedni budynek gospodarczy. W działaniach gaśniczych trwających niespełna 2 i pół godziny brał udział 1 zastęp i 5 ratowników PSP, 3 zastępy i 15 ratowników OSP oraz policja.

Od początku 2020 roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 1168 zdarzeń, w tym:

  • 356 pożarów;
  • 681 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 131 alarmów fałszywych.
Print Friendly, PDF & Email