Komenda Powiatowa

Akcja krwiodawstwa 23 września 2020 r.

W środę 23 września 2020 r. przed siedzibą Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim przeprowadzono kolejną już akcję krwiodawstwa.

Krew oddawano honorowo na potrzeby Regionalnego Centrum Krwiodawstwa  i Krwiolecznictwa w Warszawie. Głównym celem akcji jest pozyskanie krwi dla jak największej liczby potrzebujących głównie poszkodowanych w wypadkach drogowych oraz nieszczęśliwych wypadkach losowych. Pomagamy nie tylko ofiarom nieszczęśliwych wypadków, ale wszystkim potrzebującym mając na uwadze, że kiedyś sami możemy potrzebować takiego bezcennego daru serca.

W związku z ograniczeniami związanymi ze stanem epidemicznym, w uzgodnionych z Centrum Krwiodawstwa godzinach stawiło się wielu chętnych, jednakże po przeprowadzonych badaniach, w tym dniu krew oddało 17 osób łącznie oddając prawie 8 litrów krwi. W akcji, oprócz strażaków Państwowej Straży Pożarnej uczestniczyli również druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych. Nie zawiodły także osoby z Mińsk Mazowieckiego i powiatu mińskiego, które regularnie biorą udział w tej szczytnej inicjatywie.

Dziękujemy wszystkim dawcom, za udział w tej szlachetnej inicjatywie. Pamiętajmy – Każda kropla krwi jest po prostu bezcenna, może przyczynić się do uratowania czyjegoś życia lub zdrowia.

Szczególne podziękowania składamy Pani Katarzynie Szubińskiej z Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie za zaangażowanie i pomoc przy organizacji akcji krwiodawstwa.

DZIĘKUJEMY

ZA DROGOCENNY DAR ŻYCIA WSZYSTKIM,

 KTÓRZY PODJĘLI SIĘ UCZESTNICTWA W AKCJI

I ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU

 W KOLEJNYCH TEGO TYPU AKCJACH.

Print Friendly, PDF & Email