Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 28.09.2020 r. do 04.10.2020 r.

W dniach od 28.09.2020 r. do 04.10.2020 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 69 zdarzeń, w tym 5 pożarów, 60 miejscowych zagrożeń i 4 alarmy fałszywe.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • Przed godz. 7:00, 29 września straż pożarna otrzymała informację że w lesie przy ul. Klonowej w Mińsku Mazowieckim pali się samochód osobowy. Po przybyciu na miejsce strażaków okazało się że pożar miał miejsce wcześniej i już sam dogasa. Nie stwierdzono, żadnych osób poszkodowanych. W działaniach gaśniczych trwających godzinę brał udział 1 zastęp i 5 ratowników PSP oraz Policja.
  • Po godz. 11, 3 października 2020 r. na 27 kilometrze drogi wojewódzkiej nr 637 w Okuniewie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Toyota Auris i Skoda Fabia. Na miejsce jako pierwsi przybyli strażacy i po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przystąpili do działań związanych z udzieleniem kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie kierującej pojazdem marki Toyota, który znajdował się w rowie, a następnie przekazaniu jej przybyłemu na miejsce zdarzenia Zespołowi Ratownictwa Medycznego który przebadał wszystkich uczestników zdarzenia i przetransportował ich do szpitala. Dalsze działania strażaków polegały na zabezpieczaniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez policję a po ich zakończeniu na usunięciu z jezdni skutków zdarzenia. W działaniach ratowniczych trwających ponad 3 godziny brał udział 1 zastęp i 6 ratowników PSP, 1 zastęp i 5 ratowników OSP, policja i pogotowie ratunkowe.
  • W wymienionym okresie strażacy 3 razy wspomagali działania policji związane z zabezpieczaniem obiektów oświatowych które otrzymały informację o możliwym podłożeniu ładunku wybuchowego. Wszystkie zdarzenia okazały się fałszywe.
  • Ponadto w wymienionym okresie strażacy 40 razy interweniowali w związku z usuwaniem wiatrołomów.

Od początku 2020 roku na terenie powiatu mińskiego miały miejsce 1633zdarzenia, w tym:

  • 431 pożarów;
  • 1028 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 174 alarmy fałszywe.
Print Friendly, PDF & Email