Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 02.11.2020 r. do 08.11.2020 r.

W dniach od 02.11.2020 r. do 08.11.2020 r. na terenie powiatu mińskiego miały miejsce  23 zdarzenia, w tym 1 pożar, 21 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • Po godz. 18:00 w dniu 4.11.2020 r. na skrzyżowaniu ul. Dąbrówki i Łupińskiego w Mińsku Mazowieckim doszło do zderzenia 2 samochodów osobowych marki: Ford Fusion i Renault Clio. W wyniku zdarzenia poszkodowany został jeden z pasażerów pojazdu któremu pomocy medycznej udzielił przybyły na miejsce razem ze strażakami Zespół Ratownictwa Medycznego. Działania straży pożarnych polegały na pomocy medykom w transporcie poszkodowanego do karetki którą został odwieziony do szpitala, a następnie przystąpiono do zabezpieczenia czynności dochodzeniowych prowadzonych przez policję, a po ich zakończeniu na usunięciu z jezdni skutków zdarzenia. W działania ratowniczych trwających niespełna cztery godziny brał udział 1 zastęp i 6 ratowników PSP,  1 zastęp i 5 ratowników OSP, pogotowie ratunkowe i policja.
  • Po godz. 13:00 w dniu 6.11.2020 r. na 543 kilometrze drogi krajowej nr 2 w okolicach miejscowości w miejscowości Piotrowina, z nieznanych przyczyn samochód osobowy marki Citroen Berlingo zjechał z jezdni i uderzył w przydrożny przepust. W skutek zdarzenia poszkodowane zostały 2 z 3 osób podróżujących pojazdem w tym 11 letnia dziewczynka. Wszyscy opuścili pojazd o własnych siłach przed przyjazdem na miejsce służb ratowniczych. Po przybyciu na miejsce strażaków ich działania polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, a następnie przekazanie ich przybyłym na miejsce zespołom ratownictwa medycznego, które przetransportowały je do szpitala. Dalsze działania strażaków polegały na zabezpieczeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez policję, a po ich zakończeniu na usunięciu z jezdni skutków zdarzenia. W działaniach ratowniczych trwających niespełna 2 godziny brały udział 3 zastępy i 14 ratowników PSP (w tym 2 zastępy i 8 ratowników z JRG 1 Siedlce), 3 zastępy i 16 ratowników OSP, policja i pogotowie ratunkowe.
  • Ok. godz. 18:30 w dniu 6.11.2020 r. na ul. Dąbrówki w Mińsku Mazowieckim przy stacji BP doszło do zderzenia 3 samochodów osobowych marki: Fiat Punto, BMW e46 oraz BMW E50. Działania straży pożarnych polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy jednemu z pasażerów pojazdu, a następnie przekazaniu go przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który przetransportował go do szpitala. Dalsze działania strażaków polegały na zabezpieczeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez policję, a po ich zakończeniu na usunięciu z jezdni skutków zdarzenia. W działaniach ratowniczych trwających ponad trzy godziny brały udział 1 zastęp i 6 ratowników PSP, 1 zastęp i 4 ratowników OSP, a także policja i pogotowie ratunkowe.

Od początku 2020 roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 1805zdarzeń, w tym:

  • 446 pożarów;
  • 1171 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 188 alarmów fałszywych.
Print Friendly, PDF & Email