Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 23.11.2020 r. do 29.11.2020 r.

w dniach od 23.11.2020 r. do 29.11.2020 r. na terenie powiatu mińskiego miały miejsce  30 zdarzeń, w tym 6 pożarów, 21 miejscowych zagrożeń i 3 alarmy fałszywe.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • Po godz. 10 w dniu 25.11.2020 r. na 9 kilometrze drogi wojewódzkiej nr 802 doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Skoda Fabia z samochodem dostawczym marki Citroen Jumper. W wyniku wypadku ranna została pasażerka samochodu osobowego, która uskarżała się na ból odcinka szyjnego kręgosłupa. Po przybyciu na miejsce strażaków ich działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, a następnie przekazaniu jej Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który przetransportował ją do szpitala w Mińsku Mazowieckim. Dalsze działania jednostki OSP Siennica polegały na zabezpieczeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez policją, a po ich zakończeniu na usunięciu z jezdni skutków zdarzenia. W działaniach ratowniczo-gaśniczych trwających prawie półtorej godziny udział brały 2 zastępy i 6 ratowników PSP, 1 zastęp i 4 ratowników OSP, a także policja i pogotowie ratunkowe.
  • ZATRUCIE CZADEM. Przed godziną 14 w dniu 29.11.2020 r. na ul. Działkowej w Nowych Osinach doszło do podtrucia tlenkiem węgla mieszkańców budynku jednorodzinnego. O zdarzeniu strażaków zaalarmowało pogotowie ratunkowe które zostało wezwane do nieprzytomnej osoby. Po przybyciu na miejsce zastępu PSP i wykonaniu pomiaru zawartości tlenku węgla w powietrzy miernikiem wielogazowym okazało się, że jego norma jest przekroczona w związku z czym przystąpiono do przewietrzenia całego obiektu. Cichy zabójca wydostawał się poprzez nieszczelny przewód kominowy od kuchni kaflowej. W wyniku zdarzenia kobieta w wieku 79 lat została przetransportowana przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala. W działaniach ratowniczych trwających godzinę brał udział 1 zastęp i 6 ratowników PSP, 1 zastęp i 4 ratowników OSP oraz pogotowie ratunkowe.

Od początku 2020 roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 1887 zdarzeń, w tym:

  • 461 pożarów;
  • 1231 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 195 alarmów fałszywych.
Print Friendly, PDF & Email